مقداد قباخلو: در هر پستی که برای نساجی مفید باشم حاضرم بازی کنم

مقداد قباخلو: در هر پستی که برای نساجی مفید باشم حاضرم بازی کنم

اقای قباخلو، شما سالیان سال در لیگ برتر و تیم های مطرح بازی کردید و هوادار های مختلفی را دیدید. هواداران نساجی را در این مدت چطور دیدید؟

من در تیم های بزرگ مثل پرسپولیس، ملوان، صنعت نفت ابادان بازی کردم. این تیم ها هواداران زیادی دارند، ولی باور نمی کنید از روزی که به قائمشهر امدم احساس می کنم نساجی پاره تن مردم قائمشهر است و فقط با این تیم زندگی می کنند. باید حال و احوال تیم را بدانند تا ارام شوند. به نظر من نساجی جز خانواده مردم قائمشهر شده است.

تیم نساجی  و کار کردن با محمود فکری را تا اینجای کار چطور دیدید؟

محمود فکری کارنامه مشخصی دارد و در زمان خودش بازیکن بزرگی بود و من چند بازی مقابلش بازی کردم. آقای فکری در زمان بازی جز افرادی بود که می شد ان را الگوی خود قرار داد. کارنامه اقای فکری مشخص است. هر کسی صلاح تیم خودش را بیشتر از هر چیز دیگری می خواهد. مطمئن باشید اگر اقای فکری احساس می کرد مقداد قباخلو به دردش میخورد، زودتر از این ها بهم بازی می داد. هیچ وقت علیه اقای فکری که چرا به من بازی نمیرسد جبهه نگرفتم. هیچ کسی غیر از محمود فکری نباید جوابگوی این باشد که چرا بازیکنش را بیرون بگذارد. من نظرم این است که این کار بی قصد و غرض بوده و از روی دیدگاه فنی بوده. ولی در کل محمود فکری را دوست دارم. خود آقای فکری رفتار من را در تمرینات می بیند. زمانی که بازی نمی کردم هیچگونه بدرفتاری و حاشیه ای نداشتم و اگر بازی هم می کردم اخلاقم عوض نمیشد. سعی کردم همیشه مثل یک سرباز در کنارش باشم.

تیم نساجی امسال هم با توجه به این بی پولی ها خیلی خوب نتیجه گرفته.  اگر هر تیم دیگری بود الان اخر جدول بود. من احساس می کنم نتایج خیلی خوبی گرفتیم و بازیکنانمان غیرت به خرج دادند. ۳۰ بازیکن با غیرت در تیم داشتیم که تا به حال اینجای جدول حضور داریم. همه تلاش بچه ها این بود که در این بی پولی رفاقت در تیم باشد که نساجی به جایگاه خودش برسد. حالا در این بین یک سری اتفاقاتی رخ داد که ما را اذیت کرد اما شما مطمئن باشید این تیم اگر پول بهش تزریق شود به آن جایی می رسد که حقش است.

بازی در پست دفاع اخر چطور بود؟

چند بازی در تیم های مختلف لیگ برتر در دفاع اخر بازی کردم. اتفاقا من و حنیف عمران زاده چند بازی زوج دفاع اخر پاس بودیم. در لیگ یک هم یکبار جای دفاع بازی کردم. در لیگ برتر هم انقدر خوب بازی می کردم که آقای بلاژویچ همیشه بهم میگفت اگر در دفاع اخر بازی می کردی، چند بازی ملی داشتی. من احساس می کنم فوتبالیست اگر فوتبالیست باشد، می تواند با اندکی تجزیه و تحلیل در هر پستی که بخواهد بازی کند. بالاخره زمین بازی است و شما می توانی در هر پستی که تمرکز داشته باشی بازی کنی. با توجه به اینکه من شب قبل بازی تا ساعت ۵ صبح با ماشین شخصی رانندگی می کردم تا به اراک برسم و بدون استراحت به بازی رفتم، خدا را شکر که توانستم طوری بازی کنم که سرمربی از من راضی باشد. فوتبالیست اگر از نظر هوشی و بدنی بالا باشد می تواند در هر پستی بازی کند. اکر سرمربی باشم قطعا کارهایی انجام می دهم که شاید از نظر بعضی ها دیوانگی محض باشد. روز بازی هم محمودخان گفت می توانی در دفاع اخر بازی کنی من گفتم اره، چرا که نه! خودمم به شوخی به محمودخان گفتم که در دفاع اخر الگوی من خودت بودی.

در این بازی خیلی خوب ظاهر شدی، اگر دست خودت باشد دوست داری در کدام پست بازی کنی؟

من دوست دارم بازی کنم. برایم هیچ فرقی نمی کند. هر جا که بتوانم به نساجی مفید باشم و خدمت کنم برای من بهترین چیز است. من فقط دوست دارم به کمک تیم بیایم. شاید یک سری از پست ها برای من بعید به نظر برسد ولی سابقه این کار را داشتم . در یک بازی در پاس همدان دروازه بان تیم اخراج شده بود و یک ربع درون دروازه بودم.

شما با مرحوم اولادی هم بازی هم بودید و گویا رفاقت نزدیکی با ان مرحوم داشتید.

باور نمی کنید وقتی اسم مهرداد امد موهای تنم سیخ شد. هر وقت اسم مهرداد می اید اولین روزی که مهرداد را دیدم به جلوی چشمانم می اید. یک پسر جوان با یک بدن فوق العاده خوب. سر تمرین امده بود و شنیده بودم پرسپولیس قائمشهر بود. آن زمان سرمربی ما وینگو بگوویچ بود. بعد تمرین مهرداد کنار زمین ایستاده بود میخواست تاکسی بگیرد. بهش گفتم کجا میری و مهرداد فقط گفت شما مسیرت نمی خورد. گفتم بیا بالا تا بریم هتل. من هم مثل خودت شهرستای هستم. از انجا استارت دوستی ما خورد. من و مهرداد چندین سال باهم هم اتاقی بودیم. بعد ها شیث هم به ما اضافه شد و خیلی شیطنت داشتیم. اصلا همه جا به ما می گفتند باند پرسپولیسی. مهرداد یکی از قویترین فوتبالیست های ایران بود. خیلی بیشتر از این حرفا جای پیشرفت داشت. خدا نگذرد از ادم هایی که مهرداد را از فوتبال دور کردند. مهرداد نان دل ساده اش را می خورد. من سه چهار سالی بود که مهرداد را در شرایط بازی ها می دیدیم و تماس انچنانی نداشتیم. دو سه هفته قبل از اینکه برای همیشه برود در فرودگاه او را دیدم و کلی با هم گرم گرفته بودیم. روزی که رفت سر تمرین بودیم و فراز کمالوند می دانست که چقدر با مهرداد دوست بودم.  یک دفعه اقا فراز من را صدا زد و گفت با مهرداد اولادی چقدر رفیق بودی؟ گفتم همه می دانند که چقدر با مهرداد رفیق بودم. گفت مهرداد فوت کرده. من به زیر خنده زدم و گفتم اقا فراز این چه شوخی می کنی. بعدش سریع به سر تمرین برگشتم. دیدم عباس اقایی و چند نفر دیگر این خبر را تایید کردند. زمانی که این خبر را فهمیدم در وسط تمرین نشستم و زار زار گریه کردم. یهویی یاد هرچیزی که با هم بودیم افتادم. خدا مهرداد را بیامرزد. مهرداد سمبل مردم قائمشهر بود. مردم قائمشهر به داشتن اینچنین بازیکنی افتخار می کردند و همه جا با افتخار اسم او را به عنوان همشهری می اوردند. روحت شاد مهرداد عزیز

حرف اخری اگر باشه در خدمت شما هستیم. 

در خصوص این درگیری چند وقت اخیر می خواهم صحبت کنم. تیم نساجی یک خانواده است و در یک خانواده پدر با پسر هم دعوا می کند اما هیچوقت رابطه را کات نمی کنند. من شاید یک درگیری لفظی با یکی از بازیکنان داشتم ولی واقعا من هیچ مشکلی الان ندارم. همین بازیکن جز رفیق های من است. یک پسر خوب و مشتی و با اخلاقی هم هست . هر کسی یک استانه تحملی دارد و شاید من ان موقع در نقطه جوشم بودم که این حرف را زدم. ادم باید همیشه از چند بعد به قضیه نگاه کند. بچه های ما ۱۴ هفته با جان و دل برای تیم بازی کردند و اگر این رفاقت و همدلی در تیم نبود، این تیم تا بحال گزینه اصلی سقوط هم بود. پس ما همه با هم رفیق هستیم. باید حواسمون به همه باشد. خواهشی که از هواداراهایمان دارم این است که خودشان را جای بچه ها قرار دهند. همه این بچه ها مشکل دارند. یکی خرج خانواده را به گردن می کشد. یکی پول خرج روزمره خودش را ندارد و هزار چیز دیگر. این فاکتور ها را در نظر بگیرند و بعد تصمیم بگیرند. من تمام حرفم این است که کسی سر بچه ها خراب نشود. در این درگیری که بین من و یکی از دوستانم  پیش امده هیچ چیزی از ان رفیق به دل ندارم و شاید من هم اگر جای ان بودم همین کار را می کنم. در اخر از شما که انقدر خالصانه برای تیم زحمت می کشید تشکر می کنم. من خبرنگار و سایت های هواداری زیاد دیدم اما هیچ چیزی مثل شما خالصانه زحمت نکشید.

 

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!